Strona główna » Liceum » Pozostałe » Religia


Nasze wierzenia i religiePoprzednia praca: List oficjalny (1)
Następna praca: Hinduizm (1)Treść: Człowiek od wieków zadaje sobie pytanie, skąd jest i dokąd zmierza... Mają mu w tym pomóc różne wierzenia i religie... mniej lub bardziej racjonalne i zrozumiałe. Przeznaczone też z reguły dla określonej liczby "podatnych" na nie osób.
Religią posiadającą obecnie najwięcej wyznawców jest chrześcijaństwo, które powstało mniej więcej 2000 lat temu. Zostało ono założone na bazie nauk Jezusa Chrystusa, który żył i nauczał w Palestynie. Chrześcijaństwo wyrosło na wierze Żydowskiej, która liczy sobie o wiele więcej lat. Co ciekawe, Żydzi nie wierzą w to, że Chrystus był tym oczekiwanym przez nich Mesjaszem. Źródłem, z którego mamy czerpać wiedzę o zasadach tej religii jest Biblia. Niestety istnieje w niej zbyt wiele niedomówień, nieścisłości i różnych dodatków, które wcale nie poprawiają jasności jej przekazu. Nie ma się wprawdzie co dziwić, Biblia została spisana przez ludzi, którzy niejednokrotnie wprowadzali do niej różne uzupełnienia. Jednakże pozostały w Biblii bardzo ciekawe fragmenty, które opisują przypadki kontaktów z Bogami. A więc jest Księga Ezechiela, pełna technicznych opisów pojazdów latających, które ów prorok miał okazję widzieć i próbował opisać to w znanym mu języku. Oczywiście teksty te, w związku z tym, że mogą ukazywać pewne sprzeczności, są konsekwentnie obalane przez ortodoksyjnych chrześcijan i fanatyków biblijnych, którzy nie mogą przyjąć do wiadomości, że Biblia być może opisuje starożytne kontakty Ziemian z przybyszami z kosmosu. Działa to na nich jak płachta na byka. Nie przebierając w środkach, uważają, że osoby sugerujące starożytne kontakty są albo opętani, albo psychicznie chorzy, a jak nie, to niech będą potępieni, lub też niech dążą do jedynej prawdy. Wymyślają też różne argumenty, opierając się głównie na tak zwanych dogmatach, które ustanowili ludzie na którymś tam z kolei soborze. No cóż, wolno im. Każdy ma prawo do wolności poglądów. Natomiast niebezpieczne jest to, że na przestrzeni wieków starali się oni narzucać te swoje poglądy innym - siłą, ogniem i mieczem. To jest niebezpieczne.
Na tej stronie znajdziesz trochę tekstów i obrazków reprezentujących różne poglądy na historie naszych wierzeń i religii. Nie faworyzujemy żadnej z nich, bo nie to jest naszym celem. Staramy się tylko przedstawiać różne punkty widzenia.
Oto jeden obraz średniowieczny, na którym widzimy jakiś czarny obiekt w kształcie kapelusza... Czy ten obiekt widoczny na średniowiecznym malowidle nie przedstawia przypadkiem typowego latającego spodka? Jeżeli nie, to w takim razie skąd artysta czerpał wzór do tego obiektu? A może miał on przywidzenia?
...


Widzisz tylko część pracy, aby zobaczyć całość, musisz się zalogować.

Nie masz jeszcze u Nas konta? Na co czekasz? ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ TERAZ

Zapomniałeś hasła? Skorzystaj z formularza przypominającego hasło.


Czytano: 2163 , autor: GOSIA288 , Ocena: 25.74

      Blip Śledzik Twitter Facebook Buzz Wykop

Inne podobne teksty do tytułu Nasze wierzenia i religie

Brak podobnych prac w bazie danych.

Losowe teksty z tej samej kategorii

Modlitwa do Ducha Śwetego
Sciąga różaniec
Matka teresa z kalkuty
Napisz,czy bycie chrzescijaninem jest zaszczytem czy ciezarem??
Ekumenizm (3)
Problemy ekologiczne a rola wiary i Boga
Wierzenia religijne ludów imperium rzymskiego
Życiorys Św. Tarsycjusza
Świadome małżeństwo i znaczenie przysięgi małżeńskiej
Streszczenie artykułu pt. „Średniowieczni rycerze w poszukiwaniu Boga”


Wasze komentarze

Brak komentarzy dla danej pracy.
Zmień kategorię:

Zobacz także:

Pozostałe
Geografia Geografia
Biologia Biologia
Ekologia Ekologia
Historia Historia
Inne Inne
Leśnictwo Leśnictwo
Muzyka Muzyka
Plastyka Plastyka
PO PO
Przedsiębiorczość Przedsiębiorczość
Religia Religia
Sport Sport
Wiedza o kulturze Wiedza o kulturze
WOS WOS

A A A A - zmień wielkość czcionki


Oceń pracę:

Ocena pracy wynosi 25.74.

Informacje o pracy:

⇒Dodano: 2008-07-31 21:19:50
⇒Czytano: 2163
Autor: GOSIA288


Dodatkowe opcje:

Drukuj stronę
ZGŁOŚ NARUSZENIE
Wyślij znajomemu
Dodaj do ULUBIONYCHDodaj komentarz:

Tytuł:

Treść: