Strona główna » Liceum » Pozostałe » Religia


Co to znaczy być prawdziwym człowiekiem?Poprzednia praca: Gady (9)
Następna praca: Obrona Smeagola ( Golluma)Treść: Być prawdziwym człowiekiem znaczy bardzo wiele. Zależy to od nas samych, jak będziemy postępować, w co będziemy wierzyć, czy będziemy dobrzy czy źli, czy potrafimy odróżnić dobro od zła, jacy będziemy wobec bliźnich, czy potrafimy przebaczać, być sprawiedliwym. Każdy człowiek powinien mięć poczucie własnej wartości. Jeśli będziemy umieli ocenić samych siebie, dostrzec mocne strony, zalety, umiejętności, a jednocześnie zauważyć w sobie braki i niedociągnięcia staniemy się mocniejsi w ich pokonywaniu. Nikt z nas nie jest doskonały i każdy ma swoje wady. Życie wśród ludzi nie jest łatwe. Musimy się tego uczyć. Kochać bliźniego, szanować go i pomagać mu. Pomoże nam w tym wiara w Boga, modlitwa, uczestnictwo we Mszy Świętej oraz Eucharystia. Wszyscy jesteśmy uczniami Jezusa Chrystusa. Słuchamy jego słowa, rozważamy je, a także otwieramy Mu swoje serce. Uczniami Jezusa stajemy się poprzez chrzest, co zobowiązuje nas do wytężenia umysłu czyli nauki, do ćwiczenia woli i kształtowania serca, jakie ono będzie dobre, wrażliwe, kochające. Żyjąc nowym życiem, które dal nam chrzest odkrywamy samych siebie swoje talenty, pragnienia, ideały, słabości, wady i złe skłonności. To co dobre powinniśmy rozwijać, a słabości przezwyciężać, po to by stawać się prawdziwym człowiekiem, a przynajmniej upodobnić się do niego jakim jest Jezus Chrystus. Uczeń Chrystusa powinien zachować wiarę, żyć nią, ale także wyznawać i szerzyć ją. W swych naukach przekazał nam wiele rad, które powinny nam pomoc jacy będziemy dla bliźnich, a świat jaki znajduje się wokół nas zależy od nas samych. Właśnie taki być powinien prawdziwy człowiek, który ma rozum i silna wolę. Wiara także da nam pewność, że będziemy stawać się lepszymi. Pomoże nam przezwyciężyć pokusy tego świata. Przebaczenie świadczy, że w naszym świecie miłość jest silniejsza niż grzech. Prosimy Boga w swych modlitwach o przebaczenie naszych grzechów. Jeżeli my nie przebaczymy, Jezus może nam tez nie przebaczyć. Sprawiedliwość jest tez jedna z cech prawdziwego człowieka, która jest często nie przestrzegana. Polega ona na daniu każdemu tego co się mu należy. Każda niesprawiedliwość jest zła. Niesłusznie się nawzajem oskarżamy i osadzamy.
Człowiekowi jest bardzo trudno być prawdziwym człowiekiem, ponieważ jest grzesznikiem, za którego Jezus Chrystus został ukrzyżowany, aby odkupić nasze winy. Każdy człowiek powinien mięć swoja godność. Jeżeli jej nie będzie miał, nie będzie w stanie zrozumieć kim jest, w jaki sposób ma dążyć do pełni człowieczeństwa. Przyjaźń z Bogiem jest największą godnością człowieka, której nie jest wstanie przekreślić ani cierpienie, ani śmierć. Musimy stawiać czoła pojawiającym się trudnością, kształtować swój charakter, wypełniać dobrze swoje obowiązki, być odpowiedzialnym za wszystko, co służy dobru osobistemu, jak i społecznemu. Droga do bycia prawdziwym człowiekiem jest długa i trudna. Wymaga od nas dużo wiary w samych siebie i kształtowaniu podobieństwa na wzór Jezusa Chrystusa, który nie grzeszył, był posłuszny swemu ojcu, a cierpiał za nas.
...


Widzisz tylko część pracy, aby zobaczyć całość, musisz się zalogować.

Nie masz jeszcze u Nas konta? Na co czekasz? ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ TERAZ

Zapomniałeś hasła? Skorzystaj z formularza przypominającego hasło.


Czytano: 1442 , autor: elkakida , Ocena: 53.32

      Blip Śledzik Twitter Facebook Buzz Wykop

Inne podobne teksty do tytułu Co to znaczy być prawdziwym człowiekiem?

Co szczególnego jest w mumii świętej Bernadetty?
Co mogę zrobić, aby moja modlitwa bardziej podobała się Bogu?
Co wiem o Kościele katolickim?
Co oznaczaja znaki w liturgii
Co we współczesnej popkulturze i tzw. nowoczesnej obyczajowości prowadzi do rozwiązłości seksualnej, niewierności małżeńskiej i do rozwodów.
Co możemy zrobić aby zaradzić nietolerancji i częściowo wyeliminować konflikty religijne?
Co to znaczy, na co dzień wybierać Jezusa Chrystusa i być Jego świadkiem?
Co to znaczay wierzyć w Boga?
Zadania rodziny chrześcijańskiej w świetle adhortacji Jana Pawła II „Familiaris Consortio”


Losowe teksty z tej samej kategorii

Jan Paweł II (1)
Jan Paweł II życiorys, historia pontyfikatu
Reinkarnacja
Wybrane zagadnienia encykliki Veritatis Splendor w perspektywie katolickiej nauki społecznej.
Joga - droga do Boga ponad podziałami
Czy można byc świętym w dzisiejszym świecie?
Życiorys Św. Tarsycjusza
Matka Teresa
Hinduizm (2)
Czy nauczanie zawarte w liście świetego Jakuba jest dziś aktualne ? (1)


Wasze komentarze

Brak komentarzy dla danej pracy.
Zmień kategorię:

Zobacz także:

Pozostałe
Geografia Geografia
Biologia Biologia
Ekologia Ekologia
Historia Historia
Inne Inne
Leśnictwo Leśnictwo
Muzyka Muzyka
Plastyka Plastyka
PO PO
Przedsiębiorczość Przedsiębiorczość
Religia Religia
Sport Sport
Wiedza o kulturze Wiedza o kulturze
WOS WOS

A A A A - zmień wielkość czcionki


Oceń pracę:

Ocena pracy wynosi 53.32.

Informacje o pracy:

⇒Dodano: 2009-04-07 16:45:26
⇒Czytano: 1442
Autor: elkakida


Dodatkowe opcje:

Drukuj stronę
ZGŁOŚ NARUSZENIE
Wyślij znajomemu
Dodaj do ULUBIONYCHDodaj komentarz:

Tytuł:

Treść: