Strona główna » Liceum » Pozostałe » Religia


Bóg – miłość – małżeństwo. Jak przygotować się do małżeństwa w świetle słów przysięgi małżeńskiej: „nie opuszczę Cię aż do śmierci .Poprzednia praca: Rany
Następna praca: Prywatyzacja - charakterystykaTreść: „Przymierze małżeńskie, przez które mężczyzna i kobieta tworzą ze sobą wspólnotę całego życia, skierowaną ze swej natury na dobro małżonków oraz do zrodzenia i wychowania potomstwa, zostało między ochrzczonymi podniesione przez Chrystusa Pana do godności sakramentu”.
Pismo święte zaczyna się od opisu stworzenia mężczyzny i kobiety na obraz i podobieństwo Boże, a kończy wizją „Godów Baranka" Od początku do końca Pismo święte mówi o małżeństwie i jego „misterium", o jego ustanowieniu i znaczeniu, jakie nadał mu Bóg, o jego początku i celu, o różnych sposobach jego urzeczywistniania w ciągu historii zbawienia, o jego trudnościach wynikających z grzechu i jego odnowieniu „w Panu", w Nowym Przymierzu Chrystusa i Kościoła.
Podczas przysięgi małżeńskiej padają słowa: „nie opuszczę Cię aż do śmierci tak mi dopomóż Panie Boże Wszechmogący”, lecz co te słowa tak na prawdę znaczą jak można się przygotować do zawarcia Sakramentu Małżeństwa? Pierwszą, podstawową rzeczą kobieta i mężczyzna powinni się kochać i rozumieć nawzajem. Moim zdaniem to jest podstawą zawarcia małżeństwa. Bo gdy nie ma miłości i zrozumienia miedz dwojgiem ludzi to ten związek jest skazany na nie powodzenie. Ślub nie powinno się brany z rozsądku np. dla pieniędzy, pozycji, bo nigdy w takim domu nie stworzy się atmosfery rodziny, tzn. „ogniska domowego”, gdzie można znaleźć spokój ducha, odizolować się od świata.
Trzeba również zrozumieć, co to znaczy miłość, życie z ukochaną osobą, że to nie jest takie łatwe jak nam się wydaje. Trzeba umieć nie tylko brać, ale również dawać. Małżeństwo polega na dzieleniu się wszystkim nie tylko rzeczami materialnymi, ale również uczuciami, wrażeniami z całego dnia, swoimi zmartwieniami, ze przy tym kimś wiemy ze jesteśmy potrzebni zarazem i chcemy okazywać to samo. Gdy mężczyzna i kobieta nie maja do siebie zaufanie. Nie można wciąż podejrzewać ze żona czy mąż się nawzajem zdradzają, jeśli się nie ma do tego żadnych podstaw. Za zaufaniem idzie wierność, o której jest mowa w przysiędze małżeńskiej, że będzie się kochać ta jedyna osobę, że to z nią przeżyje całe swe życie i że nie będzie tego żałować. Nie wolno się poddawać przy pierwszej niezgodzie, czy np. przy problemach materialnych, są to różne problemy, z którymi można się uporać i jest o wiele łatwiej we dwoje niż samemu. Trzeba umieć rozmawiać ze sobą, wysłuchiwać siebie nawzajem, mówić o tym, co nas trapi, czym się martwimy, jest lżej na sercu, gdy wiemy, że możemy na kimś polegać. Ważne jest również czuć się potrzebnym, bo jak człowiek nie czuje się potrzebny, odepchnięty traci sens życia i wszystkie jego wartości staja się bezsensowne.
By przygotować się do małżeństwa nie wystarczy chodzić na kur przed małżeński, to jest tylko pewne dopełnienie. Przygotowanie polega przede wszystkim poznaniu się na wzajemnym zrozumieniu się, czego się chce, czego druga osoba oczekuje, a również ważne jest poczucie bezpieczeństwa, ta wiedza, że jest się kochanym. Trzeba umieć pokazać swą miłość do drugiej osoby, jest to nie lada sztuka. Więc miłość, małżeństwo nie jest tak prostą rzeczą jak nam się wydaje.
Moim zdaniem miłość jest już w nas, jej nie można się nauczyć, można ją jedynie wyzwolić. I jest tak również z wierności, zaufaniem, szacunku, dzielenia się to trzeba tylko umieć wyzwolić, jak komuś zależ to mu się uda.
...


Widzisz tylko część pracy, aby zobaczyć całość, musisz się zalogować.

Nie masz jeszcze u Nas konta? Na co czekasz? ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ TERAZ

Zapomniałeś hasła? Skorzystaj z formularza przypominającego hasło.


Czytano: 2035 , autor: GOSIA288 , Ocena: 39.76

      Blip Śledzik Twitter Facebook Buzz Wykop

Inne podobne teksty do tytułu Bóg – miłość – małżeństwo. Jak przygotować się do małżeństwa w świetle słów przysięgi małżeńskiej: „nie opuszczę Cię aż do śmierci .

Kim jest Pan Bóg?
Bóg i człowiek w islamie
Kim jest dla mnie Chrystós (Bóg) ?
Gdzie, w świecie pełnym zła i cierpienia, jest kochający Bóg?


Losowe teksty z tej samej kategorii

Buddyzm 4 prawdy
Ważne przykazania itp.
Buddyzm a chrześciajństwo
Znaczenia religii
Tematy teologiczne w Ewangelii według św. Marka
Buddyzm (5)
Nasze wierzenia i religie
Co szczególnego jest w mumii świętej Bernadetty?
Caritas
Własny sposób rozwoju duchowego.


Wasze komentarze

Brak komentarzy dla danej pracy.
Zmień kategorię:

Zobacz także:

Pozostałe
Geografia Geografia
Biologia Biologia
Ekologia Ekologia
Historia Historia
Inne Inne
Leśnictwo Leśnictwo
Muzyka Muzyka
Plastyka Plastyka
PO PO
Przedsiębiorczość Przedsiębiorczość
Religia Religia
Sport Sport
Wiedza o kulturze Wiedza o kulturze
WOS WOS

A A A A - zmień wielkość czcionki


Oceń pracę:

Ocena pracy wynosi 39.76.

Informacje o pracy:

⇒Dodano: 2008-07-27 13:22:27
⇒Czytano: 2035
Autor: GOSIA288


Dodatkowe opcje:

Drukuj stronę
ZGŁOŚ NARUSZENIE
Wyślij znajomemu
Dodaj do ULUBIONYCHDodaj komentarz:

Tytuł:

Treść: