Strona główna » Liceum » Pozostałe » Inne


Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia.Poprzednia praca: Tragedia młodych w poezji Krzysztof Kamil Baczyńskiego i Tadeusza Gajcego
Następna praca: Udowodnij, że wojna deprawuje człowieka na podstawie wybranych dzieł literatury okupacyjnejTreść: Moim zamiarem jest poparcie tezy-„uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia”- właściwie jest bardzo wiele argumentów przemawiających za tym. Chciałabym w tej chwili przedstawić, te najbardziej przekonywujące.
Nie dla nauczycieli, rodziców chodzimy do szkoły. Robimy to tylko dla siebie. To prawda, że chodzimy do niej pięć razy w tygodniu i spędzamy w niej średnio 6 godzin dziennie, ale dzięki temu uczymy się jak korzystać z tego, że chodzimy do szkoły. Mamy możliwość rozwijania swojej wiedzy i dzięki temu nie marnujemy talentu jaki posiadamy. Poszerzamy zakres informacji z dziedzin, które nas interesują i ciekawią. Zgodnie z tym co mówi przypowieść biblijna o „talentach”, Pan Bóg każdemu z nas dał coś co możemy rozwijać i „zakopanie” tego w ziemi jest właśnie grzechem.
W szkole pedagodzy i nauczyciele zachęcają nas do samodzielnego zgłębiania tajników wiedzy, współpracy z innymi, tworzenia czegoś z myślą o innych. Dają nam materiały do dyskusji, do indywidualnych przemyśleń. Stają się przewodnikami po „wszelkich obszarach literatury, kultury i wiedzy” jaką starają się nam przekazać. Skłaniają nas do refleksji, uczą nas wartościowania zjawisk z jakimi mamy styczność na co dzień. Dzięki nim zwracamy uwagę na rolę języka w budowaniu świadomości kulturowej i osobowości młodego człowieka, sami poszukujemy odpowiedzi na fundamentalne, dotyczące ludzkiego losu pytania. Towarzyszą nam w chwilach smutku i radości. Ale tak naprawdę to od nas zależy ,czy należycie wykorzystamy trud i pracę nauczycieli, którzy codziennie pragną nauczyć nas czegoś nowego.
Niestety bardzo często uciekamy od nauki i szkoły. Robimy wtedy przykrość swoim rodzicom, bo to oni płacą za naszą naukę, a my nie potrafimy tego uszanować, ale i także nauczycielom, którzy choć kochają przekazywać uczniom wiedzę, w pełni nie mogą tego zrealizować . Lecz tak naprawdę to sobie wyrządzamy wielką krzywdę nie ucząc się. Wiedzę którą posiądziemy za młodu będziemy wykorzystywać przez całe dorosłe życie.
Jeśli chcesz kończąc kiedyś naukę powiedzieć, że nie zmarnowałeś życia, że się usamodzielniłeś i jesteś gotów sam kierować swoim życiem to teraz za młodu musisz słuchać innych, bo nikogo w przyszłości nie usprawiedliwi fakt, że miał kiepskiego nauczyciela. Ponieważ to od ciebie zależy ile się nauczysz.
Prawdą jest to, że między innymi w szkole możemy liczyć na przyjaciół, których tam poznajemy. To właśnie z nimi próbujemy rozwiązać nasze problemy.
Szkoła jest nam potrzebna. Ona nas uczy i wychowuje, troszczy się i przygotowuje nas do wejścia w dorosłe życie. Uczy nas, jak podejmować wyzwania i rozwiązywać problemy, ale to od nas zależy , czy skorzystamy z tej wiedzy, tych porad i troski o nas.
My, młodzi ludzie musimy pamiętać o tym ,że uczymy się tylko dla siebie. To czego nauczymy się za młodu będzie wizytówką tego, jak wypadnie nam później. żyć. Jeśli zdobędziemy dobre wykształcenie i pojmiemy adekwatną wiedzę na pewno nie będziemy musieli się w przyszłości martwić o pracę, kawałek chleba i dach nad głową....


Widzisz tylko część pracy, aby zobaczyć całość, musisz się zalogować.

Nie masz jeszcze u Nas konta? Na co czekasz? ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ TERAZ

Zapomniałeś hasła? Skorzystaj z formularza przypominającego hasło.


Czytano: 3957 , autor: tom , Ocena: 32.24

      Blip Śledzik Twitter Facebook Buzz Wykop

Inne podobne teksty do tytułu Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia.

Brak podobnych prac w bazie danych.

Losowe teksty z tej samej kategorii

Neologizmy, pojęcie, podział, przykłady
Chemia kosmetyczna.
Życie w wielkim mieście - zalety i wady, krótka synteza tematu.
Dylematy moralne Alka.
Przemówienie ku czci Józefa Dietla
Które stwierdzenie jest Ci bliższcze: To wojna tworzy człowieka czy to człowiek jest twórcą wojny ?
Esej, felieton, artykuł - omów na przykładzie wybraną formę
Internet - zbliża ludzi czy niesie zagrożenie? (2)
Prezydenci polscy XX wieku
Kurs - minimum sanitarne.


Wasze komentarze

Brak komentarzy dla danej pracy.
Zmień kategorię:

Zobacz także:

Pozostałe
Geografia Geografia
Biologia Biologia
Ekologia Ekologia
Historia Historia
Inne Inne
Leśnictwo Leśnictwo
Muzyka Muzyka
Plastyka Plastyka
PO PO
Przedsiębiorczość Przedsiębiorczość
Religia Religia
Sport Sport
Wiedza o kulturze Wiedza o kulturze
WOS WOS

A A A A - zmień wielkość czcionki


Oceń pracę:

Ocena pracy wynosi 32.24.

Informacje o pracy:

⇒Dodano: 2008-07-08 11:54:00
⇒Czytano: 3957
Autor: tom


Dodatkowe opcje:

Drukuj stronę
ZGŁOŚ NARUSZENIE
Wyślij znajomemu
Dodaj do ULUBIONYCHDodaj komentarz:

Tytuł:

Treść: