Strona główna » Liceum » Pozostałe » Inne


Cierpienie człowieka w świetle księgi Hioba i wydarzeń XX w.Poprzednia praca: Analiza porównawcza elegi VII "O sobie samym do potomności" i fraszki "Do gór i lasów" Jana Kochanowskiego
Następna praca: Czy Antygona dokonała właściwego wyboru?Treść: Cierpienie dotyka każdego człowieka, bo przecież każdy z nas mniej lub więcej cierpi. Życie każdego z nas składa się z dobrych i złych chwil. Radość przechodzi w cierpienie i odwrotnie. W każdego życie jest wpisane i każdy musi go doznać. Cierpimy, bo jesteśmy ludźmi. Mamy odczuwające ból ciało i odczuwającą ból dusze. Całe nasze życie jest jakby pamiętnikiem cierpiącego. Dlatego wiec uważam, że nie może ono istnieć bez wpływu na nas.
Pierwszym przykładem, który poruszę będzie Hiob, który jest symbolem cierpienia w Biblii. Na skutek zakładu Boga z Szatanem uczciwy i bogobojny Hiob zostaje poddany próbie. Traci majątek, najbliższych, choruje na trąd... Męka zesłana przez Boga była bardzo okrutna. Hiob jednak ani przez chwile nie wątpi w istnienie Boga ani nie buntuje się przeciwko Jego woli. Nie poddaje się i pozostaje wierny swoim przekonaniom, dzięki czemu wygrywa. Odzyskuje zdrowie, majątek i obdarzony zostaje nowym potomstwem. Myślę, ze cierpienie Hioba umocniło go we własnej wierze, przekonało o słuszności swoich poglądów i uszlachetniło. Nie wszyscy jednak znoszą cierpienie tak jak on.
Drugim przykładem będzie życie współczesne, czyli XX w. We współczesności ludzie bardzo cierpią, były dwie okrutne wojny, na których poległa cała masa niewinnych ludzi, czemu tak się dzieje? Jednym z powodów może być strach i chęć osiągnięcia władzy oraz dążenie do władzy równej Bogu, przytoczmy tu na przykład klonowanie ludzi, jest to wyraźne igranie z naturą, a jak to się skończy… Następną rzeczą, jaką możemy przytoczyć są ataki terrorystyczne w USA z 11-ego września 2001r., jedne z najwyższych budynków, jakimi były dwie wieże World Trade Center zostały zniszczone, pod gruzami zostało pogrzebanych tyle niewinnych istnień to był ogromny cios dla amerykanów, lecz nie tylko dla nich, bo pod gruzami wież zostali pogrzebani również Polacy, ujawnia się cierpienie po stracie rodaków, bliskich, ojców, matek, córek, synów… Ale cierpimy także na co dzień, objawia się to między innymi tym że nie mamy pieniędzy, jest wielki bezrobocie, ludzie mieszkają na ulicy, w szpitalach jest dużo ludzi potrzebujących naszej pomocy. Oddajmy krew, a może komuś uratujemy życie.
I na tym mógłbym zakończyć swoja wypowiedz. Jednak nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie: Dlaczego cierpią zwierzęta i niewinne dzieci? Dlaczego cały świat tonie we krwi i funkcjonuje praktycznie dzięki cierpieniom – zawsze wygrywa silniejszy kosztem słabszego? Nie potrafię jednak na nie odpowiedzieć. Niemal, na co dzień musimy sobie radzić z tymi pytaniami. Bo przecież każdy z nas cierpi mniej lub więcej. >> Uwaga jest to maja pierwsza praca więc prosze o wyrozumiałość :)...


Widzisz tylko część pracy, aby zobaczyć całość, musisz się zalogować.

Nie masz jeszcze u Nas konta? Na co czekasz? ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ TERAZ

Zapomniałeś hasła? Skorzystaj z formularza przypominającego hasło.


Czytano: 1377 , autor: majka100100 , Ocena: 28.71

      Blip Śledzik Twitter Facebook Buzz Wykop

Inne podobne teksty do tytułu Cierpienie człowieka w świetle księgi Hioba i wydarzeń XX w.

Cierpienie (1)
Cierpienie. (1)


Losowe teksty z tej samej kategorii

Sprawozdanie z koncertu (1)
Czy pieniądze są najważniejsze w życiu?
Omów funkcje języka
Ten bohater wywarł na mnie ogromne wrażenie- odwołaj się do znanych utworów literackich.
Powrót jarząbka do społeczeństwa - dyktando
Każdy jest kowalem swojego losu.
Czy istniej sprawiedliwość w szkole?
Felieton: O programach
Słońce świeci wszystkim...
Wyznanie miłosne Julii do Romea...


Wasze komentarze

Brak komentarzy dla danej pracy.
Zmień kategorię:

Zobacz także:

Pozostałe
Geografia Geografia
Biologia Biologia
Ekologia Ekologia
Historia Historia
Inne Inne
Leśnictwo Leśnictwo
Muzyka Muzyka
Plastyka Plastyka
PO PO
Przedsiębiorczość Przedsiębiorczość
Religia Religia
Sport Sport
Wiedza o kulturze Wiedza o kulturze
WOS WOS

A A A A - zmień wielkość czcionki


Oceń pracę:

Ocena pracy wynosi 28.71.

Informacje o pracy:

⇒Dodano: 2008-12-16 10:17:06
⇒Czytano: 1377
Autor: majka100100


Dodatkowe opcje:

Drukuj stronę
ZGŁOŚ NARUSZENIE
Wyślij znajomemu
Dodaj do ULUBIONYCHDodaj komentarz:

Tytuł:

Treść: