Strona główna » Liceum » Pozostałe » Ekologia


Zagrożenia spowodowane działalnością człowieka na terenie Szczecina i jego najbliższych okolic.Poprzednia praca: Moja podróż do Egiptu
Następna praca: Św. FaustynaTreść: Postęp cywilizacyjny z założenia ma służyć ludzkości. Jednak jego niekontrolowany rozwój stwarza różne zagrożenia dla środowiska naturalnego oraz zdrowia i bezpieczeństwa człowieka. Na terenie Szczecina i w jego najbliższych okolicach również takowe zagrożenia występują.
Jedno z zagrożeń naszego regionu spowodowane jest przez działalność elektrowni „Dolna Odra” niedaleko Gryfina. Jej eksploatacja powoduje katastrofalne obniżanie się poziomu wód gruntowych.
Innym zagrożeniem są źle składowane fosfogipsy, czyli uboczne produkty powstające przy produkcji nawozów sztucznych przez Zakłady Chemiczne „Police”. Ich składowanie w tzw. hałdach jest o tyle niebezpieczne, iż nie do końca znane są szkodliwe skutki występujące przy tych procesach.
Zabójczy dla środowiska naturalnego stał się również wysoki poziom rozwoju komunikacji miejskiej. W powietrzu, którym oddychają Szczecinianie kryją się bardzo groźne dla zdrowia substancje chemiczne- szkodliwe również dla roślin i zwierząt.
Dla ludzi rozwój komunikacji stanowi także zagrożenie ze względu na ilość katastrof mających miejsce na drogach. Na ulicach naszego miasta bardzo często odnotowuje się rekordowe ilości wypadków, w których giną ludzkie istoty.
Bardzo dużym zagrożeniem dla naszej okolicy jest również elektrownia atomowa w Greenwald w Niemczech. Jest ona położona niedaleko granicy, a więc w wypadku awarii to nas pierwszorzędnie objęłyby jej skutki. Chyba wszyscy pamiętamy, jakie skutki pociągnęła awaria reaktora w Czarnobylu, więc powinniśmy chronić siebie i swoje rodziny by nas nie dosięgnęła taka tragedia.
Choć człowiek dokonuje olbrzymich kroków postępu ciągle zapomina o sile natury. Brak odpowiednich zabezpieczeń jest często powodem katastrof naturalnych, których dałoby się uniknąć. Tzw. „ciche przyzwolenie” na powódź było katastrofalne w skutkach w 1997 roku. Niebezpieczeństwa dałoby się uniknąć, gdyby zastosowano odpowiedni system wałów na Odrze. Podobnie jest z zagrożeniami występującymi na naszym terenie bardzo często. Wszystko to jest wynikiem błędu zaniechania....


Widzisz tylko część pracy, aby zobaczyć całość, musisz się zalogować.

Nie masz jeszcze u Nas konta? Na co czekasz? ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ TERAZ

Zapomniałeś hasła? Skorzystaj z formularza przypominającego hasło.


Czytano: 2379 , autor: Mafej , Ocena: 80.55

      Blip Śledzik Twitter Facebook Buzz Wykop

Inne podobne teksty do tytułu Zagrożenia spowodowane działalnością człowieka na terenie Szczecina i jego najbliższych okolic.

Zagrożenia ekologiczne Mielca i okolic (2)
Zagrożenia ekologiczne Mielca i okolic (1)
Zagrożenia ekologiczne w Zabrzu


Losowe teksty z tej samej kategorii

Rośliny rekultywacyjne
Dziura ozonowa (4)
Energia uzyskana z odpadów
Stan i ochrona środowiska w powiecie ciechanowskim
Rodzaje zanieczyszczeń powietrza i ich źródła.
FOSFORY SA Gdańsk zanieczyszczenia
Zanieczyszczenia wód (8)
Efekt cieplarniany - słownik
Odpady komunalne i odpady przemysłowe. Spalanie odpadów. Odzysk energetyczny.
Woda (5)


Wasze komentarze

Brak komentarzy dla danej pracy.
Zmień kategorię:

Zobacz także:

Pozostałe
Geografia Geografia
Biologia Biologia
Ekologia Ekologia
Historia Historia
Inne Inne
Leśnictwo Leśnictwo
Muzyka Muzyka
Plastyka Plastyka
PO PO
Przedsiębiorczość Przedsiębiorczość
Religia Religia
Sport Sport
Wiedza o kulturze Wiedza o kulturze
WOS WOS

A A A A - zmień wielkość czcionki


Oceń pracę:

Ocena pracy wynosi 80.55.

Informacje o pracy:

⇒Dodano: 2008-11-09 09:15:23
⇒Czytano: 2379
Autor: Mafej


Dodatkowe opcje:

Drukuj stronę
ZGŁOŚ NARUSZENIE
Wyślij znajomemu
Dodaj do ULUBIONYCHDodaj komentarz:

Tytuł:

Treść: