Strona główna » Liceum » Język polski » XX lecie


Czasy wojny (cierpienia,tęsknoty za wolnością i żalu) - czy powinnismy o nich zapomnieć?Poprzednia praca: „Za pomocą odpowiednio dobranego personelu zdołają wtrącićw zdziecinnienie cały świat.” O niebezpieczeństwach szkoły.
Następna praca: Człowiek w obliczu zła jest wolny; może pomóc, może przejść obojętnie. Rozwiń myśl A. Camusa na podstawie znanych tekstów literackich.Treść: Wojna miała miejsce bardzo dawno temu jednak jej ślady widoczne są do dnia dzisiejszego.„Nie wolno nam zapomnieć o tragicznych czasach grozy, cierpienia i wielkiego bohaterstwa, chociaż dzieli nas od nich już ponad pół wieku”, to stwierdzenie według mnie jest prawdziwe i postaram się potwierdzić je argumentami. Mam nadzieje ,że uda mi się potwierdzić słuszność tej myśli.
Liczne rocznice wydarzeń wojennych nie pozwalają nam zapomnieć o przeszłości. O strasznej przeszłości, która odcisnęła ślad w psychice ludzi. Każde święto przypomina nam o bohaterstwie, ale również o cierpieniu i grozie minionych lat. W te dni na nowo odżywają w starszych wspomnienia tych tragicznych czasów, a w nas nie wiedzących czym naprawdę jest wojna uczucie smutku i podziwu. Daty te są bardzo ważne dla ludzkości, ponieważ przy ich okazji odbywają się liczne przedstawiania, apele i spotkania upamiętniające te straszne wydarzenia z przed lat. W psychice ludzi do dziś możemy zauważyć ślad, który ich dręczy. Nie możemy być obojętni na krzywdy, które doznali w wyniku wojny. Wiele razy zostawiali oni swoje rodziny, przyjaciół, domy, po to by walczyć w obronie narodu i wolności dla ojczyzny. Często ofiarowywali oszczędności całego życia na środki niezbędne do zwycięstwa. Walczyli, odnosili rany, znowu walczyli. Z ich postaci wielu ludzi mogłoby wyciągnąć nie jeden wniosek, ponieważ teraz ludzie nie są zdolni często pomóc uboższym od siebie, nie mówiąc już o zostawieniu dorobku całego życia. Wiele razy także żołnierzami stawała się młodzież, która miała przed sobą całe życie, a poświęcała je, aby ojczyzna była wolna i niezależna od zaborców. Wykazywała się ogromnym bohaterstwem i bezinteresownością. Nie możemy zapomniać też o ludziach, którzy odbudowywali zniszczenia po wojnie. Dzięki nim,ich uporowi możemy teraz cieszyć się wspaniałym wyglądem Warszawy i innych miast. Ludzie pracowali całymi dniami i nocami, aby wszystko wyglądało jak dawniej. W dzisiejszych czasach nie znalazłoby się wielu ludzi, którzy potrafiliby przyjąć takie szlachetne postawy. Powinniśmy ich za to podziwiać i nie zapominać o nich. Dwudziesty pierwszy wiek nie jest czasem, w którym panuje pokój, a wręcz przeciwnie. Powinniśmy mieć świadomość, że czasy wojny, cierpienia, grozy i tragedii mogą wrócić. Czy my chcielibyśmy, a by za kilkadziesiąt lat ktoś o nas zapomniał? Powiedział, że co było to minęło? Uważam, że nie.
Podsumowując te argumenty stwierdzam, iż stwierdzenie zawarte na początku jest trafne. Nie powinniśmy zapominać o cierpieniu innych, szczególnie dlatego, iż walczyli oni także dla nas. Chcieli wolnej i niezależnej ojczyzny. Pragnęli lepszych czasów nie tylko dla siebie ,ale i dla następnych pokoleń. Myślę, że udało mi się przekonać tych, którzy chcieli zapomnieć lub zapomnieli już o tych ciężkich czasach wojny.
...


Widzisz tylko część pracy, aby zobaczyć całość, musisz się zalogować.

Nie masz jeszcze u Nas konta? Na co czekasz? ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ TERAZ

Zapomniałeś hasła? Skorzystaj z formularza przypominającego hasło.


Czytano: 1099 , autor: majka100100 , Ocena: 23.9

      Blip Śledzik Twitter Facebook Buzz Wykop

Inne podobne teksty do tytułu Czasy wojny (cierpienia,tęsknoty za wolnością i żalu) - czy powinnismy o nich zapomnieć?

Brak podobnych prac w bazie danych.

Losowe teksty z tej samej kategorii

Oskarżenie Zenona Ziembiewicza bohatera powieści Zofii Naukowskiej pt. "Granica"
Folwark zaierzecy
Książki w XX wieku.
II wojna światowa (8)
Opis obrazu Tadeusza Makowskiego pt. „Szewc”
Esej o egzystencjalizmie.
Interpretacja wiersza Bolesława Leśmiana pt. „Po ciemku”
Aleksander Kamiński autor "opowieści o czasach bohaterstwa i grozy" czyli "Kamieni na szaniec" (1)
Cezary Baryka i Zenon Ziembiewicz- bliscy sobie czy dalecy?
Problem odpowiedzialności moralnej w literaturze XX wieku


Wasze komentarze

Brak komentarzy dla danej pracy.
Zmień kategorię:

Zobacz także:

Język polski
Antyk i Biblia Antyk i Biblia
Barok Barok
Biografie Biografie
Charakterystyki Charakterystyki
Gramatyka Gramatyka
Inne Inne
Konspekty Konspekty
Listy Listy
Materiały do matury Materiały do matury
Młoda polska Młoda polska
Motywy Motywy
Oświecenie Oświecenie
Plany wydarzeń Plany wydarzeń
Pozytywizm Pozytywizm
Prace przekrojowe Prace przekrojowe
Prasówki Prasówki
Prezentacje maturalne Prezentacje maturalne
Recenzje Recenzje
Renesans Renesans
Romantyzm Romantyzm
Rozprawki Rozprawki
Streszczenia Streszczenia
Średniowiecze Średniowiecze
Tematy wolne Tematy wolne
Wiersze Wiersze
Wspołczesność Wspołczesność
XX lecie XX lecie

A A A A - zmień wielkość czcionki


Oceń pracę:

Ocena pracy wynosi 23.9.

Informacje o pracy:

⇒Dodano: 2008-12-12 11:22:19
⇒Czytano: 1099
Autor: majka100100


Dodatkowe opcje:

Drukuj stronę
ZGŁOŚ NARUSZENIE
Wyślij znajomemu
Dodaj do ULUBIONYCHDodaj komentarz:

Tytuł:

Treść: