Strona główna » Liceum » Język polski » Recenzje


"6-ty dzień" - recenzja filmuPoprzednia praca: Jądro atomowe (2)
Następna praca: Dramatyczne spotkanie człowieka z rzeczywistością w XX w.Treść: Kiedy dowiedziałem się w październiku, że gdzieś na początku stycznia będzie miał premierę film o klonowaniu, pomyślałem sobie, że można by było go obejrzeć, ale jak się dowiedziałem, że główna rolę zagra Arnold to się lekko zdenerwowałem, znowu on na dużym ekranie:(
Zaczyna się film, w kinie na jakieś 600 miejsc jest 150 –200 - cosik mało, zazwyczaj jest prawie całe kino. Usiadłem sobie wygodnie i oglądając reklamy pomyślałem sobie: „ciekawe, co będzie lepsze reklamy czy film? „
Dlaczego film nosi tytuł 6-ty dzień, odpowiedź jest prosta, szóstego dnia według biblii został stworzony człowiek.
Akcja filmu rozpoczyna się jak się dowiedziałem ” w niedalekiej przyszłości, czyli wcześniej niż myślę „
Adam Gipson ma urodziny a córce umiera pies i rodzi się problem: czy sklonować psa. Żona jest za klonowaniem a Adam przeciw. Gipson kocha stare samochody, sam ma cudownego cadillaca, jak myślę z lat 60-tych (reżyser twierdzi, że jest rok, około 2030) czyli prawdziwe cacko, goli się maszynką z lat 90-tych. Jest pilotem i ma firmę z dwoma jak i na ów rok bardzo dobrymi helikopterami, które mogą również być po kilku sekundach odrzutowcami, tak tak to jest przyszłość jest również wirtualna dziewczyna (gotowa spełnić wszystkie zachcianki, twoich kumpli również:)
Klonowanie jest na porządku dziennym, klonuje się ryby ( niestety w tym świecie brakuje troszkę żywności), psy- można sobie wybrać czy nowy piesek ma mieć ostre czy tępe ząbki, czy jego kolor sierści ma pasować do koloru twojego samochodu czy też mebli w salonie. Jest jeszcze lustro z organizerem i telewizorem o inteligentnej lodówce nie wspomnę.
Kiedy Adam wraca do domu okazuje się, że już tam jest ...oczywiście jego klon.
Spotyka również zabójców, którzy chcą zlikwidować swoją pomyłkę zabijając go.
Klonowanie w myśl tak zwanej ustawy dnia szóstego jest zabronione a osobom łamiącym ten przepis grozi kara 40 lat więzienia. Adam postanawia dowiedzieć się, kto i jak go sklonował. A któż inny mógłby sponsorować taki proceder jak nie jeden z najbogatszych osób na świecie -
Mr. Drucker (Tony Goldwyn) jest również właścicielem firmy RePet klonującej oficjalnie tylko zwierzęta a samym procesem dyryguje Graham Weir (Robert Duvall - 60 sekund, Ojciec chrzestny II)
Adam zgłasza całą sprawę na policję niestety tam aresztują go za „kradniesz swojego” cadillaca jednak ucieka z posterunku.
(A skąd się wzięła owa pomyłka, co się wydarzyło dalej – niestety to powiem osobom, które napiszą do mnie: widmo2000@interia.pl).
Reżyserem jest Roger Spottiswoode ( Jutro nie umiera nigdy) za muzyczkę odpowiedzialny jest Trevor Rabin(Wróg publiczny, Armageddon, Piekielna głębia, 60 sekund) a jaka ona jest- nie przykuwa uwagi, choć jest jeden kawałek, który nawet mi się spodobał ogólnie 5/10.
Efekty - tak było kilka ciekawych, niektórzy chcieliby dostał Oskara, ale na szczęście nie otrzymał nominacji 6/10.
Klonowanie jest przedstawione jak to już jesteśmy chyba przyzwyczajeni, czyli wielka wylęgarnia, w której można przywitać się ze sobą już po dwóch godzinach.
Humor- również jest w małych ilościach, ale jest. Dobre jest nawiązanie do afery rozporkowej, w której oczywiście symbolem było cygaro, moment, kiedy to Adam zabija ponownie jednego z ludzi Druckera skręcając mu kark a następnie podbiega do niego ochroniarz i krzyczy „on nie żyje” a współpracownik zamordowanego przykłada palce sprawdzając puls i mówi „ nie, czuję wyraźnie puls, zabierzemy go do szpitala” i wpycha palcami mu do ust ukradkiem język tak, aby nie widział tylko ochroniarz, po czym ponownie go klonują. Jest również coś o Microsoftcie,a co? A taka mała wzmianka w wiadomościach” prezydent Stanów Zjednoczonych nie wyraził zgody na sprzedasz jednego ze stanów firmie Microsoft.) Wiecie, co sobie wziął z jednej z wielu w tym filmie szczelaninek Adam – palec:)
Kto wie może kiedyś, wcześniej niż myślimy, sami będziemy mieli swoje klony, czy życie będzie wtedy łatwiejsze, może by tak jednego posłać do pracy drugiego by kosił trawkę przed domem a ja, czyli oryginał chodziłbym na panienki:)
Tak naprawdę to jestem przeciwko klonowaniu ludzi, pojedyncze organy można a nawet należy. Może a raczej na pewno na moje zdanie wpływa to, iż jestem katolikiem i tylko Bóg może dawać życie i je odbierać. Może już gdzieś w jakimś tajnym laboratorium trwają próby nad klonowaniem ludzkiego organizmu.
Pomysł na film był dobry i nawet odnieśliby sukces tylko gdyby nie Arnold na pewno poszłoby do kina więcej osób. Tak więc jaki był film, trochę lepszy od reklam przed filmem, ale tylko trochę.
Szczerze – może być, ale więcej niż jeden raz oglądanie tego filmu nie ma sensu
Cały film oceniam najwyżej 6.5/10

...


Widzisz tylko część pracy, aby zobaczyć całość, musisz się zalogować.

Nie masz jeszcze u Nas konta? Na co czekasz? ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ TERAZ

Zapomniałeś hasła? Skorzystaj z formularza przypominającego hasło.


Czytano: 2562 , autor: tom , Ocena: 58.02

      Blip Śledzik Twitter Facebook Buzz Wykop

Inne podobne teksty do tytułu "6-ty dzień" - recenzja filmu

Brak podobnych prac w bazie danych.

Losowe teksty z tej samej kategorii

Sprawozdanie z lektury Quo Vadis
wiersz Oblicze ojczyzny
Recenzja książki Jacka Banaszkiewicza Polski dzieje bajeczne mistrza Wincentego Kadłubka.
Recenzja lektury - "Krzyżacy"
Recenzja filmu pt. ,,Wiedźmin’’
Recenzja filmu "Lalka"
Recenzja filmu Psychol
Zemsta (5)
Muzeum Hasiora
Syzyf


Wasze komentarze

Brak komentarzy dla danej pracy.
Zmień kategorię:

Zobacz także:

Język polski
Antyk i Biblia Antyk i Biblia
Barok Barok
Biografie Biografie
Charakterystyki Charakterystyki
Gramatyka Gramatyka
Inne Inne
Konspekty Konspekty
Listy Listy
Materiały do matury Materiały do matury
Młoda polska Młoda polska
Motywy Motywy
Oświecenie Oświecenie
Plany wydarzeń Plany wydarzeń
Pozytywizm Pozytywizm
Prace przekrojowe Prace przekrojowe
Prasówki Prasówki
Prezentacje maturalne Prezentacje maturalne
Recenzje Recenzje
Renesans Renesans
Romantyzm Romantyzm
Rozprawki Rozprawki
Streszczenia Streszczenia
Średniowiecze Średniowiecze
Tematy wolne Tematy wolne
Wiersze Wiersze
Wspołczesność Wspołczesność
XX lecie XX lecie

A A A A - zmień wielkość czcionki


Oceń pracę:

Ocena pracy wynosi 58.02.

Informacje o pracy:

⇒Dodano: 2008-04-13 09:54:57
⇒Czytano: 2562
Autor: tom


Dodatkowe opcje:

Drukuj stronę
ZGŁOŚ NARUSZENIE
Wyślij znajomemu
Dodaj do ULUBIONYCHDodaj komentarz:

Tytuł:

Treść: