Strona główna » Liceum » Język polski » Inne


Rozprawka na temat "Czy warto posiadać biblioteczkę?".Poprzednia praca: Prymas kardynał tysiąclecia - recenzja filmowa
Następna praca: Do jakiej szkoły chciałbyś chodzić- dyrektora Nolana czy profesora Keatinga? Dlaczego? (Stowarzyszenie umarłych poetów) - rozprawka.Treść: Człowiek zawsze chce mieć dostęp do potrzebnych mu informacji. Gdy znajdzie się w takowej potrzebie poszuka w bazie, którą posiada. Może to być kolekcja znaczków czy dwutygodniki motoryzacyjne. Lecz co z książkami? Czy nie łatwiej iść do biblioteki?
Gdy zechcemy posiadać obszerną biblioteczkę, musimy zdawać sobie sprawę, iż trzeba o nią dbać. Zajmuje to dużo czasu, który może być przeznaczony na prace w wiecznie zachwaszczonym ogródku. Biblioteczka nie powstaje w ciągu pięciu minut. Potrzeba zgromadzić potrzebne książki co może zająć mnóstwo czasu. Ale gdy nadejdzie ten wspaniały dzień, kiedy będziemy mieli całą biblioteczkę zaopatrzoną w książki, uświadomimy sobie, że ktoś musi je przeczytać. Biblioteczka to powstała przecież nie po to, aby pokazać sąsiadowi, że mieszka obok wielkiego humanisty. Często takie zdarzenia mają miejsce, a biblioteczki domowe zostają zapomniane, pokazywane gościom, jako „szczególne pomieszczenie”. Ale przecież, są ludzie którzy bardzo lubią czytać książki. Biblioteczki tych ludzi powstają przez całe ich życie. Lecz
i wtedy fani dobrej książki mają problemy treści technicznej. Książki trzeba segregować, przeglądać, czyścić, dbać, pilnować by nadpobudliwy czworonóg nie dostał się do naszego ulubionego pomieszczenia.
Biblioteka jest udostępniona wszystkim ludziom i nie ma w niej problemu z wypożyczeniu książki- może tylko mały związany z lekturami szkolnymi. Wchodzimy do biblioteki, wybieramy sobie książkę, wracamy do domu
i wygodnie siedząc w ulubionym fotelu czytamy kolejne przygody wspaniałego bohatera. Ale co mamy zrobić gdy mieszkamy setki kilometrów od najbliższej osady, lub po prostu mieszkamy w dużym mieście, ale jesteśmy bardzo leniwi?
Wtedy można rozpatrzyć możliwość stworzenia biblioteczki domowej. Będziemy mieli książki pod ręką- czyli prawie błyskawiczny dostęp do informacji nam potrzebnych. Taka biblioteczka przydaje się, gdy nie lubimy pani bibliotekarki, która za każdym razem gdy nas widzi woła z daleka: „Jak to miło, że znowu przyszedł do biblioteki jej ulubiony czytelnik”. Gdy interesy będą szły marnie, a zbiór naszych książek będzie bardzo duży, zawsze można otworzyć konkurencyjną bibliotekę. Taka biblioteczka przydaję się bardzo do pisania wypracowań, czy innych prac pisemnych. Nasze stosunki międzyludzkie mogą się dzięki takiej prostej biblioteczce znacznie poprawić. Dlaczego? Codziennie będziemy mieli gościa- sąsiada, który będzie chciał od nas pożyczyć potrzebną mu książkę. Gorzej, gdy sąsiad będzie u nas przesiadywał zbyt często.
Czy biblioteczka domowa to dobra inwestycja? Tak- jeżeli mamy co inwestować i wiemy dokładnie w co. Na przykład w nowy samochód czy rower. W każdej większej miejscowości znajduję się biblioteka publiczna, z której możemy wypożyczać książki. Uważam, że jeżeli we własnej miejscowości mamy bibliotekę, to nie ma potrzeby stwarzania biblioteczki domowej. Jeżeli nasze książki zgromadziliśmy na przestrzeni lat- musimy pamiętać, aby należycie o nie dbać.
...


Widzisz tylko część pracy, aby zobaczyć całość, musisz się zalogować.

Nie masz jeszcze u Nas konta? Na co czekasz? ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ TERAZ

Zapomniałeś hasła? Skorzystaj z formularza przypominającego hasło.


Czytano: 4332 , autor: tom , Ocena: 42.28

      Blip Śledzik Twitter Facebook Buzz Wykop

Inne podobne teksty do tytułu Rozprawka na temat "Czy warto posiadać biblioteczkę?".

Rozprawka dotycząca ksiązki "Stary człowiek i morze"
Rozprawka - Wojna jest złem
Rozprawka z Faraona
"To co naprawdę się liczy, to odnależć swoje powołanie" Czy Nick Jarow ma rację? - Rozprawka.prawdziwość tezy potwierdż na 2 postaciach(mogą być literackie).
Szkoła - więcej plusów czy minusów? Rozprawka.
Rozprawka o prawdach moralnych.
Rozprawka


Losowe teksty z tej samej kategorii

Bohater naszych czasów
Życiorys (3)
Nazizm i komunizm to ideologie pogardy i śmierci - rozprawka (1)
Praca, której podsumowaniem jest sentencja:)
Reportaż z imprezy masowej- "Ręka sama dodawała gazu"
Marzenia - siłą napędową świata
Felieton - Z życia mojej szkoły
Plan Pierre’a Wernera - przygotowanie pierwszych założeń unii gospodarczej i walutowej
Niektórzy uważają, że w XXIw. tradycyjna książka zaniknie. Jeśli nie zgadzasz się z tym poglądem, przedstaw swoje argumenty omawiając wybrane lektury.
Przemówienie do Fundacji Wspierającej Ważne Wynalazki - Tabletki Wiedzy


Wasze komentarze

Brak komentarzy dla danej pracy.
Zmień kategorię:

Zobacz także:

Język polski
Antyk i Biblia Antyk i Biblia
Barok Barok
Biografie Biografie
Charakterystyki Charakterystyki
Gramatyka Gramatyka
Inne Inne
Konspekty Konspekty
Listy Listy
Materiały do matury Materiały do matury
Młoda polska Młoda polska
Motywy Motywy
Oświecenie Oświecenie
Plany wydarzeń Plany wydarzeń
Pozytywizm Pozytywizm
Prace przekrojowe Prace przekrojowe
Prasówki Prasówki
Prezentacje maturalne Prezentacje maturalne
Recenzje Recenzje
Renesans Renesans
Romantyzm Romantyzm
Rozprawki Rozprawki
Streszczenia Streszczenia
Średniowiecze Średniowiecze
Tematy wolne Tematy wolne
Wiersze Wiersze
Wspołczesność Wspołczesność
XX lecie XX lecie

A A A A - zmień wielkość czcionki


Oceń pracę:

Ocena pracy wynosi 42.28.

Informacje o pracy:

⇒Dodano: 2008-07-08 11:53:57
⇒Czytano: 4332
Autor: tom


Dodatkowe opcje:

Drukuj stronę
ZGŁOŚ NARUSZENIE
Wyślij znajomemu
Dodaj do ULUBIONYCHDodaj komentarz:

Tytuł:

Treść: