Strona główna » Liceum » Język polski » Charakterystyki


Mój autorytet - Diana Frances Spencer.Poprzednia praca: Charakterystyka Alka - "Kamienie na szaniec" - Aleksander Kamiński
Następna praca: Mój autorytet - Leonardo Da Vinci.Treść: Księżna Walii. Urodziła się pierwszego lipca 1961 roku w Park House niedaleko Sandringham w hrabstwie Norfolk. Po zakończeniu nauki w 1978 pracowała jako przedszkolanka w Londynie. W wieku dwudziestu lat wyszła za mąż za księcia Karola. W 1982 urodziła pierwszego syna – Williama, a w 1984 na świat przyszedł Harry. W 1992 książka Andrewa Mortona pt. „Diana i jej prawdziwa historia” ujawniła, że książę Karol miał wieloletni romans z Camilla Parker Bowles. 2 miesiące później premier John Major ogłosił separację małżeństwa. Diana nie chciała wprawdzie rozwodu, gdyż przeżyła rozwód swoich rodziców i wiedziała co to znaczy dla dziecka. Jednak pod naciskiem rodziny królewskiej musiała się zgodzić, ale zachowała prawo do opieki nad dziećmi. Księżna Diana zginęła 31 sierpnia 1997 w wypadku samochodowym w centrum Paryża w czasie standardowej ucieczki przed dziennikarzami. Miała 36 lat. Po tym wydarzeniu Elthon John zadedykował jej specjalnie utwór „Candle in the Wind”, którego sprzedano ogromne ilości. Powstały już 43 księgi kondolencyjne. Po wypadku przez długi okres czasu ludzie składali kwiaty przed bramą pałacu Bakingham. W jej pogrzebie w Londynie uczestniczyło około 6 milionów osób i około 2,5 miliarda za pośrednictwem mediów. Okazało się, że ludzie kochają Dianę za to, jaka była...
Całe jej życie od chwili ślubu było ciągłą ucieczką przed reporterami z największych brukowców świata. Próbowała wywalczyć sobie chociaż odrobinę intymności. Zasłynęła z zaangażowania w działalność charytatywną i humanitarną, podróżując po całym świecie i pomagając tym, którzy tej pomocy naprawdę potrzebowali. Jeszcze na rok przed śmiercią prowadziła aktywną kampanię mającą na celu rozbrajanie min lądowych. Jej wizyty w Angoli i Bośni były jej częścią. Zawsze odbiegała stylem od etykiety dworskiej. Na uwagę zasługuje też jej sposób wychowywania dzieci. Bardzo kochała swoich dwóch synów i starała się spędzać z nimi jak najwięcej czasu. Także z nimi odbyła wiele podróży. Jej krótkie życie było piękne, bo właśnie takim potrafiła je sobie uczynić. Gdy wychodziła za Karola, miała zostać królową Anglii, jednak jej sposób bycia, pełny miłości i dobroci, uczynił ją „Królową Ludzkich Serc”.
Właśnie za to, że potrafiła stać się tą niezwykłą królową, stała się dla mnie autorytetem. Bardzo cenię tych ludzi, którzy potrafią żyć z myślą o innych. Diana tak żyła. Mogła być zwykłą żoną angielskiego króla, zachowując się zgodnie z etykietą, a jednak tak nie zrobiła. Chciała być kochana.
Uważam, że to człowiek, który potrzebuje miłości i potrafi ją okazać innym, może być wzorem dla innych. „Królowa Ludzkich Serc” była wszędzie tam, gdzie potrzebna była pomoc. Udzielała tej pomocy potrzebującym i za to zyskała miłość tysięcy ludzi.
Moim zdaniem była wspaniałą matką. Zawsze chciała być razem z synami, po prostu kochała ich. W tym dzisiejszym świecie ludzi ciągle spieszących się potrafiła znaleźć czas dla swych dzieci. Dorośli powinni pamiętać, że oprócz pogoni za pieniądzem, za sukcesem jest w życiu jeszcze szereg innych, równie cennych, jeśli nie cenniejszych, wartości. Diana wiedziała, że w życiu liczy się miłość i nią kierowała się jak drogowskazem. Za ten ogół spraw cenię ją i pragnę naśladować. Chcę, aby w moim życiu ważne miejsce zajmowała miłość do drugiego człowieka. Marzę o tym, abym tak jak ona pozostał po swojej śmierci nie tylko w sercach bliskich mi ludzi, ale także w sercach ludzi zupełnie mi obcych. W tym dążeniu przyświecać mi będzie sylwetka księżnej Walii.
...


Widzisz tylko część pracy, aby zobaczyć całość, musisz się zalogować.

Nie masz jeszcze u Nas konta? Na co czekasz? ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ TERAZ

Zapomniałeś hasła? Skorzystaj z formularza przypominającego hasło.


Czytano: 2055 , autor: Michalk88 , Ocena: 145.67

      Blip Śledzik Twitter Facebook Buzz Wykop

Inne podobne teksty do tytułu Mój autorytet - Diana Frances Spencer.

Mój autorytet - Leonardo Da Vinci.
Mój autorytet - Miguel De Cervantes Saavedra.


Losowe teksty z tej samej kategorii

Charakterystyka Alka - "Kamienie na szaniec" A. Kamińskiego
Hamlet to bohater o skomplikowanej osobowości.
Charakterystyka Cześnika Raptusiewicza i Rejenta Milczka.
Charakterystyka Ramzesa XIII jako namiestnika i faraona - "Faraon" Bolesława Prusa.
Zbyszko z Bogdańca - charakterystyka.
Charakterystyka - Feri Acz "Chłopcy z placu broni"
Charakterystyka Robinsona Cruzoe. (2)
Charakterystyka Edka z dramatu "Tango".
Charakterystyka Harpagona. (1)
Charakterystyka Chilona ("Quo vadis").


Wasze komentarze

Brak komentarzy dla danej pracy.
Zmień kategorię:

Zobacz także:

Język polski
Antyk i Biblia Antyk i Biblia
Barok Barok
Biografie Biografie
Charakterystyki Charakterystyki
Gramatyka Gramatyka
Inne Inne
Konspekty Konspekty
Listy Listy
Materiały do matury Materiały do matury
Młoda polska Młoda polska
Motywy Motywy
Oświecenie Oświecenie
Plany wydarzeń Plany wydarzeń
Pozytywizm Pozytywizm
Prace przekrojowe Prace przekrojowe
Prasówki Prasówki
Prezentacje maturalne Prezentacje maturalne
Recenzje Recenzje
Renesans Renesans
Romantyzm Romantyzm
Rozprawki Rozprawki
Streszczenia Streszczenia
Średniowiecze Średniowiecze
Tematy wolne Tematy wolne
Wiersze Wiersze
Wspołczesność Wspołczesność
XX lecie XX lecie

A A A A - zmień wielkość czcionki


Oceń pracę:

Ocena pracy wynosi 145.67.

Informacje o pracy:

⇒Dodano: 2008-10-21 11:32:44
⇒Czytano: 2055
Autor: Michalk88


Dodatkowe opcje:

Drukuj stronę
ZGŁOŚ NARUSZENIE
Wyślij znajomemu
Dodaj do ULUBIONYCHDodaj komentarz:

Tytuł:

Treść: